5 kohta veel

“Eesti jumalad”

Paide Teatri suvelavastus

Vargamäel

01. augustil, 2019 (neljapäev)

 Reisi hind 38€ / in.

Share on facebook
Jaga sõpradega
“Eesti jumalad”

Lavastaja: Jan Teevet 
Dramaturg: Johan Elm
Kunstnik: Kairi Mändla
Helikunstnikud: Kenn- Eerik Kannike, Kirill Havanski
Osades: Joosep Uus, Johannes  Richard Sepping, Ursel Tilk, Maarja Mitt, Peeter Volkonski, Ilo- Ann Saarepera (Ugala Teater)

„Eesti jumalad“ on Paide Teatri aplaus 101 aastasele Eestile ja eestlasele, kes siin juba tuhandeid aastaid kive ja kartuleid on korjanud. „Eesti jumalad“ on vaatemänguline pilguheit peeglisse, kust vaatab vastu eestlane ühes oma jumalatega.

Vargamäe veerel küsime just niisamuti nagu Põrgupõhja Jürka – kas ja kuidas võib eestlane õndsaks saada?

Paide Teatri noored mehed, näitlejannad Maarja Mitt ja Ilo- Ann Saarepera (Ugala) ning Eesti teatri ainus tõeline vürst Peeter Volkonski küsivad, mis maa see on, kus me elame? Laename Tammsaarelt mõtteid ning vaatame peeglisse. Sealt vaatab meile vastu… eestlane! Jah, just, seesama eestlane, kes laulupeol pisarsilmi mesilastest laulab ja pärast naabrilegi tere ei ütle. See, kellel on neli liisingut ja kaks kiirlaenu ja auto, milles neljarealisest tartu maanteest unistada. See, kelle laps on PISA testides maailma parim. See, kelle rahvuskangelane siililt sõjatõdesid õpib. See, kes sünnipäeval merevaiku kirde saiale määrib ja Saku Originaali peale rüüpab. Ja see, kellel on autos kummikud ja seeneämber olemas isegi keset talve – sest mine sa tea, äkki on kuskil veel mõni hiline puravik peidus.

 
Reisikava:

15:15 väljasõit Saue Kaubakeskuse eest
15:30 väljasõit Keila Kultuurikeskuse eest
16:10 väljasõit Tallinnas Estonia Teatri eest Teatriväljakult
17:30 jõuame Vargamäele
19:00 – 21:30 etendus
u. 23:15 tagasi Tallinnas
u. 23:45 tagasi Sauel
u. 00:00 tagasi Keilas

Close Menu