Päevane etendus!

“Peer Gynt”

 

Ugala Teatris

21. novembril, 2020 (laupäev)

 Reisi hind 30€ / in.

Registreerimine reisile kuni 30. 10. 2020

Share on facebook
Jaga sõpradega
“Peer Gynt”

Autor Henrik Ibsen 
Lavastaja ja dramatiseerija: Karl Laumets (Teater Vanemuine)
Kunstnik: Kristjan Suits (Tallinna Linnateater)
Muusikaline kujundaja: Vaiko Eplik
Valguskunstnik: Rene Liivamägi
Osades: Martin Mill, Luule Komissarov, Aarne Soro, Janek Vadi, Riho Kütsar (Teater Vanemuine), TÜ VKA teatrikunsti 14. lennu tudengid Sander Etverk, Frida Jantson-Köstner, Liisbeth Kala, Pirte Laura Lember, Hendrik Lõhmus, Luisa Lõhmus, Siim Maran, Saamuel Pilpak, Anumai Raska, Erko Sild, Theodor Tabor, Germo Toonikus, Henri Vaikre, Johanna Vaiksoo ja Maria Valk

TÜ VKA teatrikunsti 14. lennu juhendaja: Katariina Unt

Lavastuses „Peer Gynt” on norra muinasjutumaailm ja Ibseni pillav fantaasia ühendatud tänapäeva folklooriga. Sellest kooslusest sünnib sürrealistlik kabaree. Peer Gynt on meie aja kangelane. Ta on noor, ilus ja andekas! Küsimusele: „Olla või mitte olla?“ vastab Peer Gynt: „Olla ise!“

„Peer Gynt“ on norra näitekirjaniku Henrik Ibseni kõige helgem teos. Autori esialgne kavatsus oli oma rahvaga põhjalikult arved õiendada, kirjeldades norralast, kes ei soovi kübetki ohverdada ja põgeneb elu tõsiduse eest. Peategelase eeskujuks valis ta norra muinasjuttude ühe väljapaistvaima tegelase ‒ päevavargast unistaja Tuhkapoisi. Töö käigus aga kaldus poeetiline värssdraama esialgselt kursilt pisut kõrvale ja sai hoopis avarama mõõtme. Ibseni Peer ei ole mitte ainult unistaja ja tühjatoimetaja, vaid ka luuletaja, suurelt mõtleja ja visionäär.

Ibseni värvikat ja fantaasiaküllast „Peer Gynti“ võime vaadelda kui katset vastata filosoof Immanuel Kanti küsimusele „Was soll ich tun?“ – mida peaks inimene maailmas tegema, kuidas toimima, nii et see oleks õige ja hea.

Lavastus on pühendatud Ida Urbeli 120. sünniaastapäevale. Ida Urbel oli ballettmeister ja lavastaja, kelle loometee algas Ugala teatris ja saavutas meisterlikkuse legendaarsete lavastustega Vanemuises, millest üks märkimisväärsemaid oli „Peer Gynt“.

„Peer Gynt” valmib Ugala ja Vanemuise teatrite ning Tartu Ülikooli Viljandi Kultuuriakadeemia koostöös.

Esietendus 7. novembril 2020 Ugala Teatri suures saalis

 
Reisikava:

9:30 väljasõit Saue Kaubakeskuse eest
9:50 väljasõit Keila kiriku eest parklast
10:30 väljasõit Tallinnas Estonia Teatri eest Teatriväljakult
13:00 jõuame Viljandisse
14:00 algab etendus
Etenduse lõpuaeg ei ole veel teada.