Reis edasi lükatud

“Saja- aastane, kes hüppas aknast välja ja kadus”

Peadpööritav rännak läbi saja aasta

Ugala Teatris

8. mail, 2020 (reede)

 Reisi hind 32€ / in.

 

Share on facebook
Jaga sõpradega
“Saja- aastane, kes hüppas aknast välja ja kadus”

Autor: Jonas Jonasson
Alusteose tõlkija: Kadri Papp
Dramatiseerija: Priit Põldma (NUKU teater)
Lavastaja: Ringo Ramul
Kunstnik: Annika Lindemann
Muusikaline kujundus: Lauri Lüdimois ja Arno Tamm
Valguskunstnik: Mari-Riin Paavo
Koreograaf: Oleg Titov
Osades: Aarne Soro, Andres Tabun, Tarvo Vridolin, Terje Pennie, Janek Vadi, Kadri Lepp, Luule Komissarov, Martin Mill, Laura Kalle, Oleg Titov, Aili Nohrin, Siim Tubli, Ardo Tammoja ja Ivari Visnapu
Muusikud: Arno Tamm, Marvin Mitt, Kalev Välk, Mart Nõmm ja Marko Mägi

Viljandi eakatekodus on kõik valmis Allan Karlssoni 100. sünnipäevaks. Kohale on tulnud linnavalitsuse ja ajakirjanduse esindajad, tellitud on tort, eakatekodu elanikud on pannud selga oma kõige pidulikumad riided. Kui peoseltskond Allan Karlssoni tuppa siseneb, pole juubilari ennast aga kusagil. Saja-aastane Allan Karlsson on akna kaudu põgenenud.

Järgneb peadpööritav ja plahvatusterohke tagaajamine läbi suvise Viljandimaa, aga ühtlasi ka rännak läbi Allan Karlssoni elu ja lähiajaloo sõlmpunktide. Oma elutee jooksul satub Allan paljude 20. sajandi pöördeliste sündmuste osaliseks. Ta kohtub Francisco Franco, Harry Trumani, Jossif Stalini, Kim Jong Ili ja veel mitmete suurkujudega, aga ka teadlaste ja hullukeste, kurjategijate ja politseinikega. See on musta huumori ja elava muusikaga vürtsitatud lugu väikesest inimesest, kes suudab suurte sündmuste keskel jääda iseendaks ja uskuda kõige kiuste inimlikku headusesse. Või nagu Allan Karlsson ise armastab öelda: “On, nagu on, ja tuleb, mis tuleb”.

Ugala 100. hooaja avalavastus „Saja-aastane, kes hüppas aknast välja ja kadus” põhineb Rootsi kirjaniku Jonas Jonassoni 2009. aastal ilmunud esikromaanil. Lavastuse on dramatiseerinud Priit Põldma (NUKU teater). See elujaatuse tippteoseks nimetatud romaan on tänaseks tõlgitud ligi 40 keelde. 2013. aastal esilinastus Rootsis romaanil põhinev komöödiafilm ning praegu valmistatakse samal teosel põhinevat filmi ette Ameerikas. 2018. aastal kirjutas Jonas Jonasson teosele ka järje “Saja ühe aastane, kes mõtles, et ta mõtleb liiga palju”.

NB! Lavastus sisaldab tugevaid heli- ja valgusefekte.

Esietendus: 14. september 2019.

 
Reisikava:

14:30 väljasõit Saue Kaubakeskuse eest
14:50 väljasõit Keila kiriku eest parklast
15:30 väljasõit Tallinnas Estonia Teatri eest Teatriväljakult
18:00 jõuame Viljandisse
19:00 – 21:40 etendus
u. 0:00 tagasi Tallinnas
u. 0:30 tagasi Sauel
u. 0:45 tagasi Keilas